Náš festival nově najdete na adrese www.varhannivysocina.cz

Varhanní Vysočina 2023

Třetí ročník festivalu Varhanní Vysočina představí opět zajímavé nástroje Kraje Vysočina. S podtitulem „Inspirace od mistrů“ se dotkne 300. výročí Jana Blažeje Santiniho, výročí Bedřicha Antonína Wiedermanna nebo soudobého skladatele Luboše Sluky. Hlavní hvězdou festivalu bude americký virtuos Nathan Laube, který zároveň povede mistrovské kurzy pro studenty uměleckých škol. 

Mistrovské varhanní kurzy - Nathan Laube

Spolek Život pro varhany pořádá v rámci festivalu Varhanní Vysočina Mistrovské varhanní kurzy v kostele sv. Mikuláše v Humpolci od 5. do 7. října 2023. Lektorem bude Nathan Laube /USA/. Kurzy budou zakončeny koncertem účastníků v sobotu 7. října.

Přihlášky je možné podávat do 31. května 2023, následně proběhne výběr účastníků. 

Mimořádný koncert festivalu

Příjměte pozvání na mimořádný koncert festivalu Varhanní Vysočina. Ten bude také zároveň benefičním koncertem na opravu varhan ve Vysokých Studnicích. Těšit se můžete na sólisty a stálé hosty Národního divadla v Praze, Malý evropský orchestr a Pěvecké sdružení Campanula Jihlava. Vše pod taktovkou Josefa Popelky ml. 

Vstupné 290 Kč. Předprodej v Knihkupectví Jitka (Komeského 16, Jihlava) a 30 minut před začátkem koncertu. 

Varhanní Vysočina 2022

I v letošním roce se můžete těšit na festival Varhanní Vysočina, který se uskuteční od 18.září do 6. listopadu na různých místech Vysočiny. 

Vstupné na koncerty je dobrovolné. Více informací najdete na facebookové stránce Varhanní Vysočina. 

VV 2.ročník_page-0001

Varhanní Vysočina 2021

Do svého prvního ročníku vstoupí 19. září festival Varhanní Vysočina, který představuje zajímavé nástroje a místa v Kraji Vysočina. 

Festival je koncipován tak, aby se na něm dostali prostor ke svému umění nejen profesionální hráči, ale také studenti uměleckých škol. Festival vznikl z iniciativy studentů Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze Alfreda Habermanna a Lukáše Dvořáka a bývalého studenta Ondřeje Horňase, kteří, ač každý z jiného místa, pocházejí z Vysočiny. Festival pořádá spolek Život pro varhany ve spolupráci s dotčenými městy a obcemi.

Vstupné na koncerty je dobrovolné. Více informací na facebookové stránce Varhanní Vysočina